НОВИНИ

Підсумки експертного обговорення щодо зниження навантаження на фонд оплати праці

14 липня відбулось експертне обговорення реформи оподаткування заробітних плат, за участі голови підкомітету з питань оподаткування доходів фізичних осіб, ЄСВ та інших нарахувань на фонд оплати праці Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ю.Диденко, фахівців Офісу простих рішень, експертів аналітичних центрів, представників провідних бізнес асоціацій.

Read more
Експертна оцінка проєктів щодо податкової амністії

У Верховній Раді зареєстровано та прийнято за основу чотири президентські законопроекти щодо податкової амністії (№ 5153, № 5154, № 5155, № 5156). Проектами передбачається у період з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року провести одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб.

Read more
Оцінка експертів проєкту закону №5600

Щодо проєкту 5600

 

Експерти з питань податкової політики Економічної експертної платформи проаналізували проєкт закону №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень та зазначають, що проєкт містить низку позитивних норм щодо оподаткування викопних копалин та екологічного податку, в той же час містить значну кількість шкідливих для розвитку економіки норм. 

Read more
Лист від аналітичних центрів до КМДА щодо поточних карантинних заходів

З 5 квітня рішенням Київської влади запроваджено посилення карантинних заходів, зокрема закриті усі школи та дитячі садочки, а також громадський наземний транспорт та метро працюють тільки за спеціальними перепустками пасажирів: перевозять лише працівників підприємств критичної інфраструктури. 

Read more
Бюро економічної безпеки має отримати всі економічні статті КПК та керівництво з "нових" кадрів

 

Фахівці Економічної експертної платформи проаналізували ситуацію, яка склалась на цей час із формуванням Бюро економічної безпеки, і зазначають, що для створення єдиного незалежного органу по розслідуванню економічних злочинів на цей час виникло кілька значних загроз, зокрема:

Read more
Щодо пропозицій НКРЕКП по регулюванню ринку газу

Непродумані кроки регулювання ринку газу не направлені на захист інтересів споживача

Read more
Звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності реформування ТКЕ

Реформа ринку теплопостачання, шлях до якої тривав 6 років, розпочинається Урядом з 20 травня з відміни ПСО для виробників теплової енергії.

Read more
Оцінка експертів проєкту закону щодо Інспекції праці
 

Фахівці Економічної експертної платформи проаналізували проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю», який розміщено для обговорення на сайті Міністерства економіки 13 січня 2021 року) та зазначають наступне:

Read more
Звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності реформування ТКЕ

Реформа ринку теплопостачання,  шлях до якої тривав шість років, розпочинається з 1 травня з відміни ПСО для виробників теплової енергії. Найбільше зацікавлені у наведені ладу у цій сфері українці, адже на тепло та гарячу воду припадає левова частка комунальних платежів. Діюча система державної підтримки галузі не спроможна вирішити нагальні потреби. Як наслідок, ситуація лише погіршується: теплові мережі зношуються, втрати газу збільшуються, борги накопичуються, а фінансовий тягар перекладають на міські бюджети. 

Read more
Дорожня карта реформ 2021 - податкова та бюджетна реформи

ДОРОЖНЯ КАРТА РЕФОРМ

(2021 рік)

 

ПОДАТКОВА ТА БЮДЖЕТНА РЕФОРМА

Read more

Сторінка 1 із 6