Позиція експертів щодо проєкту 1208-2 “Про Бюро фінансових розслідувань”

Експерти з питань податкової політики Економічної експертної платформи неодноразово зазначали про необхідність створення єдиного аналітичного органу в системі органів виконавчої влади, на заміну податковій міліції та економічним підрозділам СБУ та МВД. 

 

Проєкт № 1208-2 “Про Бюро фінансових розслідувань” здебільшого відповідав цим критеріям та із урахуванням правок до 2 читання був більш-менш збалансованим.

 

17 січня 2020 року Верховна Рада без обговорення відхилила законопроєкт №1208-2 “Про Бюро фінансових розслідувань”. Відповідно, всі обіцянки щодо вирішення проблем в боротьби з фінансовими злочинами проти держави, припинення тиску на платників податків, ліквідації податкової міліції та створення єдиного правоохоронного органу у сфері розслідування економічних злочинів, які містяться у програмі Президента та передвиборчої програми партії влади - відтерміновано на невизначений строк. 

 

Звертаємось до Голови ВРУ, Президента України, Прем’єр-міністра України із закликом якнайшвидше виконати програмні обіцянки та повідомити суспільство про спосіб, у який це планується виконати.