Аналітичні центри та представники бізнесу обговорили антикризові заходи із Головою Економічного Комітету ВРУ

9 квітня відбулася онлайн-конференція представників аналітичних центрів та бізнес-асоціацій, членів Коаліції УРБ із Головою Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитром Наталухою. Учасники обговорили вплив протиепідемічних заходів на економіку, можливість зміни моделі карантину із жорсткої на ризикоорієнтовану, а також антикризові заходи для допомоги вітчизняному бізнесу.

Голова парламентського Комітету висловив розуміння потреб підприємців, які опинилися у складній ситуації у зв’язку з епідемією та економічною кризою. Дмитро Наталуха закликав розглядати пропозиції щодо покращення карантинних заходів одночасно із пропозиціями про поліпшення адміністрування і контролю.

 

Представники аналітичних центрів ЦЕС, ІСЕТ, CASE, УІМ, ППК, ІПР зазначили, що поточна модель карантину вкрай негативно впливає на економіку, в той час як її ефективність по зупинці епідемії не є високою. Аналітики запропонували іншу модель карантину, ризикоорієнтовану, яка довела свою ефективність у низці країн. Напрацьовані детальні пропозиції аналітики надішлють Голові Комітету за підсумками зустрічі для розгляду.

 

Представники бізнес асоціацій – Асоціації платників податків України, Бізнес100, Української асоціації виробників, Української асоціації прямого продажу, Асоціації Українські імпортери побутової електроніки, Української федерації індустрії безпеки тощо - розповіли про те, як позначилася криза на окремих галузях та на економіці в цілому і які форми підтримки бізнесу зможуть зберегти робочі місця і надходження до бюджету. Учасники зустрічі проінформували голову парламентського комітету про напрацьовані Українською Радою Бізнесу спільно з аналітичними центрами, економістами та фахівцями з медичних питань пропозиції із подолання економічної кризи та зміни моделі карантину на більш ефективну.

 

Представники аналітичних центрів та бізнес-асоціацій домовилися найближчими днями подати розширений перелік конкретних антикризових заходів для бізнесу.

 

За підсумками дискусії учасники дійшли згоди з більшості обговорених питань та домовилися про подальшу спільну роботу над їх реалізацією.