Провідні аналітичні центри погодили спільні економічні пріоритети

Економічна експертна спільнота обʼєднується, щоб реагувати на безпрецедентні виклики
Провідні економічні аналітичні центри зібрались разом, щоб обговорити ключові виклики у економічному напрямку та визначити пріоритети для відновлення економіки.
Щоб пришвидшити процес позитивних змін в економіці країни під час війни CIPE Ukraine започаткував ініціативу, спрямовану на консолідацію зусиль провідних аналітичних центрів країни для реагування на найактуальніші економічні виклики.
До ініціативи долучились представники 14 економічних аналітичних центрів. Ця зустріч стала поштовхом для налагодження тісної співпраці, спрямованої на вироблення спільної позиції щодо ефективної економічної моделі, здатної відповідати безпрецедентним викликам.
 
Такі ініціативи є важливими для побудови відкритої та сучасної економіки, що відповідає сучасним світовим вимогам, зазначила в своєму виступі Natalia Otel Belan, Регіональна Директорка CIPE в Європі та Євразії (CIPE Europe & Eurasia).
 
Учасники заходу зазначили необхідність налагодження більш тісної співпраці економічної експертної спільноти України з урядовцями, парламентарями та міжнародними фінансовими інституціями для вироблення спільного бачення ефективної економічної моделі, здатної спрацювати в екстраординарних українських умовах.
Україна повинна уникати ситуацій, коли так звані "реформи" призводять лише до косметичних змін, не вирішуючи суттєвих проблем. Україні потрібно протидіяти руйнуванням, залучати інвестиції, розвивати економіку, нові галузі та виходити на ринки інших країн. Усі учасники досягли згоди щодо створення робочої групи, яка має за мету сприяти розробці та впроваженню ключових економічних реформ в Україні.
 
За результатами обговорення експерти обрали пріоритети й ухвалили рішення щодо створення комунікаційної платформи для майбутнього продуктивного діалогу та результативного обміну ідеями. Ця платформа сприятиме подальшим економічним й інституційним реформам.
 
Протягом зустрічі учасники дійшли висновків щодо найбільш критичних на цей час реформ:
- Впровадження реформи для послаблення невиправданого тиску на бізнес з боку перевіряючих органів, мінімізувати дискрецію та впроваджувати ліберальну податкову реформу, економічну свободу, дерегуляцію.
- Роботу БЕБ необхідно спрямувати саме на руйнування діючих схем ухилення від оподаткування та зловживання із закупівлями, БЕБ потребує повного перезавантаження з обранням директора за участі міжнародних експертів.
- Митниця потребує системних змін, перезавантаження ДМС, необхідно оновити систему митного контролю та налагодити обмін митною інформацією з іншими країнами.
- Державна податкова служба також потребує перезавантаження, переатестації всіх кадрів та встановлення гідних заробітних плат співробітникам. Податковій службі необхідно встановити чіткі та ефективні показники ефективності її роботи.
- Необхідне встановлення ефективного партнерства між українськими та європейськими компаніями.