НОВИНИ

Щодо додаткового імпортного збору 10% - оцінки аналітичних центрів

Останнім часом Міністерством фінансів розглядається ідея голови НБУ щодо запровадження додаткового збору на імпортні товари (або комісії при придбанні безготівкової валюти), орієнтовно у розмірі 10%. 

Детальніше
Дорожня карта реформ 2022 - податкова та бюджетна реформа

ПОДАТКОВА ТА БЮДЖЕТНА РЕФОРМА

 

Проблеми, які має вирішити реформа

Детальніше
Щодо ситуації на валютному ринку України

Множинний валютний курс – застосування та недоліки

 

1. Множинні (як правило – дуальні) валютні курси використовують країни, які мають значні проблеми з платіжним балансом, та, водночас, намагаються забезпечити дешевий критичний імпорт.

Детальніше
Податкова реформа в Україні 2022: світовий досвід та українські особливості

20 грудня відбулася конференція “Міжнародний та український досвід реформування прямих податків”. Учасники заходу обговорили міжнародний досвід реформування прямих податків та нову податкову реформу, яка планується в Україні.

Детальніше
Щодо економічного становища в умовах воєнного стану та напрямів його покращення

Економічний стан в умовах ВС. 

За два тижні в умовах війни економіка України не лише втратила значну частку потенціалу створення доданої вартості, але й зазнала суттєвих структурних змін.

Детальніше
Відкритий лист щодо програми «Великої термомодернізації» будівель України

Щодо програми «Великої термомодернізації» будівель України

Детальніше
10 кроків на енергетичному фронті - спільні пропозиції аналітичних центрів

Російська нафта та газ - тільки в обмін на продовольство!

Детальніше
Оцінка експертів законопроєктів №5688 та №5689 щодо індустріальних парків

Кілька місяців тому було зареєстровано законопроєкти № 5688 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво» та № 5689 “Про внесення змін до Митного кодексу України,  щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво” щодо функціонування індустріальних парків (ІП), які запроваджують низку податкових пільг. А нещодавно Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради рекомендував прийняти законопроєкти №5688 та №5689 - за основу.

Детальніше
Розрахунок витрат-вигід проєкту закону 6131-2 (звіти бенефіціарів)

 

Метою проекту Закону № 6131-2 є виключення низки юридичних осіб з переліку осіб, на яких поширюється зобов’язання подавати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності, а також врегулювання інших питань, пов’язаних із необхідністю зазначення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

Детальніше
Як детінізувати торгівлю підакцизними товарами і мінімізувати контрабанду?

24 вересня відбувся експертний круглий стіл на тему «Як детінізувати торгівлю підакцизними товарами і мінімізувати контрабанду?» за участі в.о. Голови Державної податкової служби України Евгена Олійникова, представників Економічної експертної платформи, Healthy Initiatives, Офісу простих рішень та результатів, провідних бізнес-асоціацій.

Детальніше