НОВИНИ

Оцінка експертів законопроєктів №5688 та №5689 щодо індустріальних парків

Кілька місяців тому було зареєстровано законопроєкти № 5688 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво» та № 5689 “Про внесення змін до Митного кодексу України,  щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво” щодо функціонування індустріальних парків (ІП), які запроваджують низку податкових пільг. А нещодавно Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради рекомендував прийняти законопроєкти №5688 та №5689 - за основу.

Детальніше
Звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності реформування ТКЕ

Реформа ринку теплопостачання, шлях до якої тривав 6 років, розпочинається Урядом з 20 травня з відміни ПСО для виробників теплової енергії.

Детальніше
Як детінізувати торгівлю підакцизними товарами і мінімізувати контрабанду?

24 вересня відбувся експертний круглий стіл на тему «Як детінізувати торгівлю підакцизними товарами і мінімізувати контрабанду?» за участі в.о. Голови Державної податкової служби України Евгена Олійникова, представників Економічної експертної платформи, Healthy Initiatives, Офісу простих рішень та результатів, провідних бізнес-асоціацій.

Детальніше
Звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності реформування ТКЕ

Реформа ринку теплопостачання,  шлях до якої тривав шість років, розпочинається з 1 травня з відміни ПСО для виробників теплової енергії. Найбільше зацікавлені у наведені ладу у цій сфері українці, адже на тепло та гарячу воду припадає левова частка комунальних платежів. Діюча система державної підтримки галузі не спроможна вирішити нагальні потреби. Як наслідок, ситуація лише погіршується: теплові мережі зношуються, втрати газу збільшуються, борги накопичуються, а фінансовий тягар перекладають на міські бюджети. 

Детальніше
Підсумки експертного обговорення щодо зниження навантаження на фонд оплати праці

14 липня відбулось експертне обговорення реформи оподаткування заробітних плат, за участі голови підкомітету з питань оподаткування доходів фізичних осіб, ЄСВ та інших нарахувань на фонд оплати праці Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ю.Диденко, фахівців Офісу простих рішень, експертів аналітичних центрів, представників провідних бізнес асоціацій.

Детальніше
Експертна оцінка проєктів щодо податкової амністії

У Верховній Раді зареєстровано та прийнято за основу чотири президентські законопроекти щодо податкової амністії (№ 5153, № 5154, № 5155, № 5156). Проектами передбачається у період з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року провести одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб.

Детальніше
Оцінка експертів проєкту закону №5600

Щодо проєкту 5600

 

Експерти з питань податкової політики Економічної експертної платформи проаналізували проєкт закону №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень та зазначають, що проєкт містить низку позитивних норм щодо оподаткування викопних копалин та екологічного податку, в той же час містить значну кількість шкідливих для розвитку економіки норм. 

Детальніше
Лист від аналітичних центрів до КМДА щодо поточних карантинних заходів

З 5 квітня рішенням Київської влади запроваджено посилення карантинних заходів, зокрема закриті усі школи та дитячі садочки, а також громадський наземний транспорт та метро працюють тільки за спеціальними перепустками пасажирів: перевозять лише працівників підприємств критичної інфраструктури. 

Детальніше
Бюро економічної безпеки має отримати всі економічні статті КПК та керівництво з "нових" кадрів

 

Фахівці Економічної експертної платформи проаналізували ситуацію, яка склалась на цей час із формуванням Бюро економічної безпеки, і зазначають, що для створення єдиного незалежного органу по розслідуванню економічних злочинів на цей час виникло кілька значних загроз, зокрема:

Детальніше
Щодо пропозицій НКРЕКП по регулюванню ринку газу

Непродумані кроки регулювання ринку газу не направлені на захист інтересів споживача

Детальніше

Сторінка 1 із 6